5 dôvodov, prečo sa bicyklovať aj na jeseň

17. februára 2019
cyklistika

Babie leto je krásne ročné obdobie, ktoré začína koncom septembra a trvá do polovice novembra. Je to obdobie suchého a veterného počasia, kedy sa  striedajú teplé slnečné dni s chladným sychravým počasím. Chladný vzduch a dážď môže byť pre mnohých z nás jedným z rozhodujúcich faktorov, či sadnúť na bicykel, alebo nie.

Babie leto

Malé zmeny počasia však nemusia byť také odstrašujúce, a ak hľadáte trochu motivácie, tu je 5 dôvodov na to, prečo si sadnúť na bicykel aj v chladnejšom počasí.

#1 Prírodná scenéria

Ak vyrazíte na bicykli do prírody, môžete pozorovať meniace sa farby prírody, padajúce žlté listy stromov a tiež môžete stretnúť zvieratká, ktoré sa pripravujú na zimu.

#2 Dobrá kondícia

Pohyb na čerstvom vzduchu je skvelý spôsob, ako udržať svoje telo a myseľ v dobrej kondícii. Štúdie dokazujú, že 30 minút pohybu na čerstvom vzduchu trikrát do týždňa znižuje pocit depresie.

#3 Jazda bez obmedzení

Ak sa vydáte na nejakú cyklotúru, môžete si trasu naplno užívať bez obmedzenia, pretože v tomto ročnom období je pravdepodobne na túrach oveľa menej cyklistov, ako v lete.

#4 Prekrvenie pokožky

Slnečné lúče v tomto období vás nabijú energiou a navyše, studený vzduch osvieži a prekrví vašu tvár, čím získate zdravý výzor pleti s ružovými líčkami.

#5 Zachovanie zdravia

Jazdou na bicykli do práce alebo do školy sa vyhnete chrípkovým nákazám v dopravných prostriedkoch, ktoré sú typické v tomto ročnom období.

 

Takže vytiahnite bicykel, nezabudnite na vhodnú výbavu oblečenia a užite si pekný víkend v prírode.

Prečítajte si Tipy a rady pre bicyklovanie v chladnom počasí.

Podobné články

Nordic walking – Ideálny šport pre každého

Nordic walking – Ideálny šport pre každého

Nordic Walking : Ideálny šport pre každého Nordic walking – severská chôdza je mierne vytrvalostný šport pre všetky vekové kategórie. Vznikol vo Fínsku v osemdesiatych rokoch ako letný tréningový program pre bežcov na lyžiach. Preto je veľmi podobný lyžovaniu, avšak...

Praktické doplnky k vášmu bicyklu

Praktické doplnky k vášmu bicyklu

Každý bicykel je vybavený základnými doplnkami už pri jeho kúpe. Tými sú brzdy, sedadlo, predné svetlo a zadná červená odrazka. Ak však svoj bicykel využívate často aj na aktivity vo voľnom čase, určite oceníte tieto praktické doplnky, ktoré vám zabezpečia pohodlnú a...

Skialpinizmus – zimná turistika

Skialpinizmus – zimná turistika

Skialpinizmus – spojte relax s pohybom Skialpinizmus je zimný šport, ktorý je kombináciou lyžovania, lezenia a horskej turistiky. Tento zimný šport je čoraz populárnejší a môže si ho vyskúšať každý, kto sa vie lyžovať a má dobrú fyzickú kondíciu. Voľný pohyb v teréne,...