Lyžovanie v Rakúsku

17. decembra 2019
lyzovanie v rakusku

Najlepšie lyžiarske strediská v Rakúsku

Keďže viac ako polovicu Rakúska pokrývajú Alpy, niet divu, že lyžovanie tu má osobitné postavenie. Rakúske Alpy ponúkajú nádherné horské panorámy, rozmanité lyžiarske oblasti a perfektne upravené svahy. Sú často pokryté snehom, pretože majú vyššiu nadmorskú výšku ako Alpy v susedných krajinách. Preto patria medzi obľúbené destinácie lyžiarskych turistov.

Momentálne je v Rakúsku viac ako 400 lyžiarskych stredísk, ktoré svojou rozmanitosťou každoročne lákajú svojich návštevníkov a turistov.

Pri výbere zimnej dovolenky rozhoduje väčšinou veľkosť lyžiarskeho strediska, upravené zjazdovky, moderné lanovky, úroveň a hlavne cena. Rozhodujeme sa aj podľa toho, či ideme na lyžovačku s deťmi, či chceme využiť aktívny šport spojený s relaxom, alebo či si chceme aj užiť poriadnu aprés ski zábavu s priateľmi.

Rozmanitosť a využitie lyžiarskych stredísk je obrovské, my sme však vybrali 5 najlepších, ktoré by ste mali navštíviť.

1 # KITZBÜHEL

Lyžiarske stredisko Kitzbühel sa nachádza na severe Tirolska. Je jedným z najznámejších lyžiarskych destinácií sveta. Každoročne tu súťažia najlepší lyžiari o svetový pohár zimných športov.

Stredisko ponúka všetko, čo patrí k dokonalej dovolenke. Stovky kilometrov upravených zjazdoviek, rôzne vleky a lanovky, snowparky, sánkárske dráhy, bežecké trate, zimné turistické chodníky, večerné lyžovanie, chaty a občerstvenie, kulinárske reštaurácie, aprés ski a mnoho atrakcií ako napr. ľadové mestečko Alpenigludorf.

Nadmorská výška 800 m – 2000 m

Počet zjazdoviek 79

-modré 101 km

-červené 61 km

-čierne 17 km

-lyžiarske trasy 36 km

Počet vlekov 57

-vleky 11

-sedačkové lanovky 27

-gondoly 11

-výťahy 8

*zakúpený skipas je platný v celom lyžiarskom stredisku na všetky vleky a lanovky

lyzovanie v rakusku

2 # ZILLERTAL

Údolie Zillertal sa nachádza v Tirolsku a je rozdelené na 4 lyžiarske oblasti:

-Hochzillertal-Hochfügen

-Zillertal Arena

-Mayrhofen

-Ľadovec Hintertux Gletscher

Zillertal ponúka jedinečný panoramatický výhľad na Alpy z najvyššieho vrchu Hochfeiler s nadmorskou výškou 3509 m. Oblasť zahŕňa celkovo 530 km zjazdoviek a 180 moderných vlekov a lanoviek.

V srdci údolia sa nachádza najväčšie stredisko Zillertal Arena, ktoré je jedným z najmodernejších lyžiarskych stredísk v Rakúsku. Ponúka ideálne podmienky nielen pre skúsených lyžiarov, ale aj pre začiatočníkov. Lyžiari a snowboardisti tu nájdu širokú škálu zjazdoviek pre všetky úrovne, snowparky a špeciálne upravené dráhy. Rodiny s deťmi ocenia rôznorodosť zábavných, detských parkov, sánkárske dráhy alebo ľadové lezenie na vodopáde. Z mnohých atrakcií je najznámejšia horská dráha Arena Coaster s dĺžkou 1450 m, ktorá vás prevedie cez ostré zátačky a skoky dole do údolia.

Lyžiarske stredisko Zillertal Arena zaručuje dokonalú zábavu a zimnú dovolenku pre celú rodinu.

Nadmorská výška 580 m – 2500 m

Počet zjadoviek 84

-modré 43 km

-červené 89 km

-čierne 11 km

Počet vlekov 52

-vleky 14

-sedačkové lanovky 21

-gondoly 13

-výťahy 4

3 # Hintertux

Ľadovec je súčasťou údolia Zillertalu a je oblasťou v Rakúsku, ktorá poskytuje lyžovačku po celý rok. Hintertux je otvorený 365 dní a svojim využitím letných aj zimných športov patrí medzi top turistické destinácie. Stredisko je domovom najlepšieho snowparku v Alpách, ktorý každoročne priťahuje turistov z celého sveta. Ľadovec vo výške 3250 m poskytuje nádherný výhľad na Dolomity a fascinujúcu horskú scenériu.

Okrem lyžovania tu možete využiť beh na lyžiach, turistické chodníky, lezenie na ľade, sánkovanie aj jazdu na koni. Pre skúsených freeriderov sú k dispozícii nedotknuté svahy s dokonalou pokrývkou snehu pre jedinečnú jazdu v hlbokom prašane.

Nadmorská výška 1500 m – 3250 m

Počet zjazdoviek 24

-modré 11,5 km

-červené 35 km

-čierne 2,5 km

-lyžiarske trasy 11 km

Počet vlekov 21

-vleky 7

-sedačkové lanovky 6

-gondoly 3

-lanovky 3

-výťahy 2

4 # Sölden

Sölden je veľmi populárne lyžiarske stredisko v Tirolsku, ktoré leží medzi troma vrchmi nazývanými aj ako BIG 3, pričom každý z nich presahuje 3000 m (Gaislachkogl 3058 m, Tiefenbachkogl 3250 m, Schwarze Schneide 3340 m). Vďaka vysokej nadmorskej výške, dvom ľadovcom a ultramoderným lanovkám je Sölden jedným z najobľúbenejších lyžiarskych destinácií v Alpách.

Sölden má 4 rekreačné strediská rôzneho charakteru, ak máte radi večerné party, vyberte si centrum Söldenu. Viac ako 35 aprés ski barov a 8 diskoték sa postará o zábavu až do neskorej noci. Naopak, v okolitých osadách si moderný komfort vychutnáte v pokojnom a tichom prostredí, bez hluku nočného života.

Horská reštaurácia na ľadovci so slnečnou terasou a viac ako 30 horských chatiek ponúka pre hladných lyžiarov špeciality rakúskej kuchyne. Snowparky, turistické chodníky, sánkárske dráhy, upravené zjazdovky, freeridové svahy, najmodernejšie vleky a množstvo atrakcií a voľnočasových aktivít robí Sölden rajom pre milovníkov zimných športov a rekreácie.

solden

Nadmorská výška 1350 m – 3340 m

Zjazdovky 144 km

-modré 70 km

-červené 45 km

-čierne 27 km

-lyžiarske trasy 2 km

Počet vlekov 31

-vleky 8

-sedačkové lanovky 15

-gondoly 7

-lanovky 1

5 # Schladming-Dachstein

Lyžiarsky región Schladming-Dachstein je pýchou Štajerska. So štyrmi lyžiarskymi vrchmi, ktoré sú navzájom prepojené (Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen, Reiteralm), patrí medzi najlepšie strediská v Rakúsku.

My sme si minulý rok vybrali Hauser Kaibling a ubytovali sme sa v útulnom penzióne v neďalekej dedinke. Výhodou Schladmingu je, že po raňajkách si obujete lyžiarske topánky a lyžiarsky autobus vás za pár minút prevezie do strediska úplne zdarma. Autobus premáva každú hodinu po okolitých obciach, takto preváža lyžiarov tam aj späť priamo spred ubytovania.

Hauser Kaibling je najvyšším zo štyroch vrchov Schladmingu. Stredisko vás privíta veľkým bezplatným parkoviskom. Dobre upravené zjazdovky, moderné lanovky a útulné horské chaty poskytujú pôžitok z celodenného lyžovania. Jedinečný ostrov na vrchole Kaiblingu vám dopraje relax na lehátkach s 360 stupňovým panoramatickým výhľadom. Väčšinou tu prevládajú modré trate, ale na svoje si prídu aj skúsení lyžiari na špeciálnych svahoch. Z Hauser Kaiblingu si môžete sadnúť na novú sedačkovú lanovku, ktorá vás vyvezie na vrchol susedného strediska Planai. Celodenný skipas je platný vo všetkých štyroch strediskách Schladmingu, môžete s ním teda jazdiť na všetkých vlekoch a gondolách.

Hauser Kaibling

Nadmorská výška 750 m – 2015 m

Zjazdovky 37 km

-modré 19,5 km

-červené 13,5 km

-čierne 4 km

Počet vlekov 11

-vleky 2

-sedačkové lanovky 7

-gondoly 2

Podobné články

Nordic walking – Ideálny šport pre každého

Nordic walking – Ideálny šport pre každého

Nordic Walking : Ideálny šport pre každého Nordic walking – severská chôdza je mierne vytrvalostný šport pre všetky vekové kategórie. Vznikol vo Fínsku v osemdesiatych rokoch ako letný tréningový program pre bežcov na lyžiach. Preto je veľmi podobný lyžovaniu, avšak...

Praktické doplnky k vášmu bicyklu

Praktické doplnky k vášmu bicyklu

Každý bicykel je vybavený základnými doplnkami už pri jeho kúpe. Tými sú brzdy, sedadlo, predné svetlo a zadná červená odrazka. Ak však svoj bicykel využívate často aj na aktivity vo voľnom čase, určite oceníte tieto praktické doplnky, ktoré vám zabezpečia pohodlnú a...

Skialpinizmus – zimná turistika

Skialpinizmus – zimná turistika

Skialpinizmus – spojte relax s pohybom Skialpinizmus je zimný šport, ktorý je kombináciou lyžovania, lezenia a horskej turistiky. Tento zimný šport je čoraz populárnejší a môže si ho vyskúšať každý, kto sa vie lyžovať a má dobrú fyzickú kondíciu. Voľný pohyb v teréne,...