Praktické doplnky k vášmu bicyklu

18. apríla 2020

Každý bicykel je vybavený základnými doplnkami už pri jeho kúpe. Tými sú brzdy, sedadlo, predné svetlo a zadná červená odrazka.

Ak však svoj bicykel využívate často aj na aktivity vo voľnom čase, určite oceníte tieto praktické doplnky, ktoré vám zabezpečia pohodlnú a komfortnú jazdu počas celého roka.

# Zrkadlá

Už sa nemusíte viac otáčať, aby ste videli čo sa deje za vami. Lepšiu viditeľnosť za vami rozhodne dosiahnete spätným zrkadlom.

Spätné zrkadlo môže byť jednoducho upevnené na riadidlá bicykla alebo na cyklistickú prilbu.

# Zámok

V prípade, že necháte svoj bicykel bez dozoru, či už v meste alebo niekde v lese, kvalitný zámok je nevyhnutným doplnkom na bezpečnosť vášho bicykla proti krádeži.

Na výber je široký sortiment zámkov , odporúčame však vybrať kvalitný zámok, najlepšie z tvrdej ocele.

~

# Pumpa na bicykel

Ak plánujete dlhšiu trasu na bicykli, pumpa by na vašom bicykli nemala chýbať. V dnešnej dobe už nemusíte riešiť, kam ju pribalíte, pretože výrobcovia ponúkajú ľahké a výkonné minipumpy, ktoré jednoducho umiestnite kdekoľvek na bicykli.

# Blatníky

Univerzálne plastové blatníky sú vhodné pre všetky typy bežných bicyklov a oceníte ich hlavne pri jazde terénom alebo v daždi. Predný a zadný blatník ochráni oblečenie pred blatom a nečistotami.

# Cyklofľaša a držiak na vodu

Dodržiavať pitný režim je dôležité hlavne ak plánujete dlhšiu jazdu na bicykli.  Cyklistická fľaša s držiakom je praktický doplnok na to, ako mať vodu vždy po ruke. Na výber sú fľaše v rôznych veľkostiach.

# Tašky a brašne

Ideálny doplnok na prevážanie vecí, ktoré si beriete so sebou na cestu. Bezpečne tu schováte drobné náradie, cyklomapy, slnečné okuliare, peňaženku či desiatu.

Tašky a brašne sú vhodné pre všetky druhy bicyklov, väčšinou sa upevňujú pomocou suchého zipsu pod sedlo, na rám bicykla, na nosič alebo na riadidlá.

Veľkou výhodou je to, že v prípade väčšej batožiny vám ušetria záťaž chrbta a zadku oproti batohu.

# Opravné sady

Drobné náradie a opravné sady na bicykel sú užitočným pomocníkom, či už vyrazíte na rekreačnú jazdu s rodinou, alebo na náročný cyklovýlet.

Jednoduché opravy alebo výmenu duše zvládnete so základnou sadou a s drobným náradím, ktoré ľahko pribalíte do brašne.

# Cyklopočítač

Ak svoj bicykel využívate viac na športové aktivity, vhodným doplnkom je cyklopočítač alebo tachometer, pomocou ktorého vy viete merať čas, rýchlosť jazdy, prejdenú vzdialenosť, ale aj spálené kalórie.

Ľahko ho pripevníte na riadidlá bicykla, pomôže vám s tréningovým plánom a dá sa používať aj ako hodinky.

# Držiak na smartfón

Ak chcete počas bicyklovania telefonovať bez použitia vašich rúk, alebo chcete mať zapnutú navigáciu, skvelým doplnkom je držiak na mobil. Univerzálny držiak s puzdrom ľahko pripevníte na riadidlá bicykla bez použitia náradia.

Priehľadná časť puzdra je vodotesná, ochráni váš mobil pred dažďom a blatom a umožňuje používať dotykové funkcie vášho smartfónu. Vnútro puzdra je zvyčajne vyplnené podložkami, ktoré chránia mobil pred nárazmi počas jazdy.

# Vozík pre deti

Cyklovozíky sa stali veľmi populárnym doplnkom na bicykel, hlavne pre rodiny s malými deťmi. Čím ďalej, tým častejšie ich stretávame na cestách a chodníkoch. Rodičia sa nemusia vzdať obľúbenej cyklistiky a vozík poskytuje  pre dieťa bezpečnú a pohodlnú prepravu ako v detskom kočíku. Ako vybrať ten správny vozík závisí aj od toho, či v ňom prevážate jedno alebo viac detí. Je ideálnym doplnkom, ak si chcete zašportovať a pritom si užiť aj zábavný výlet s vašimi deťmi.

# Nosič bicyklov

Cestujete na dovolenku autom ? Vezmite si bicykle so sebou. Nosiče bicyklov predstavujú komfortnú a praktickú alternatívu na prepravu bicyklov na automobile. Je ideálnym riešením na každodenné použitie na auto vybavené ťažným zariadením. Na jeho montáž nepotrebujete žiadne náradie, dá sa veľmi jednoducho zložiť a vďaka kompaktným rozmerom sa zmestí do väčšiny kufrov áut. Nosič na ťažné zariadenie bezpečne prepraví 2-3 bicykle, táto kapacita sa však dá rozšíriť adaptérom, ktorý tiež pripevníte za pár minút.

Podobné články

Nordic walking – Ideálny šport pre každého

Nordic walking – Ideálny šport pre každého

Nordic Walking : Ideálny šport pre každého Nordic walking – severská chôdza je mierne vytrvalostný šport pre všetky vekové kategórie. Vznikol vo Fínsku v osemdesiatych rokoch ako letný tréningový program pre bežcov na lyžiach. Preto je veľmi podobný lyžovaniu, avšak...

Skialpinizmus – zimná turistika

Skialpinizmus – zimná turistika

Skialpinizmus – spojte relax s pohybom Skialpinizmus je zimný šport, ktorý je kombináciou lyžovania, lezenia a horskej turistiky. Tento zimný šport je čoraz populárnejší a môže si ho vyskúšať každý, kto sa vie lyžovať a má dobrú fyzickú kondíciu. Voľný pohyb v teréne,...

Tipy na vianočné darčeky

Tipy na vianočné darčeky

Vianočné darčeky pre športovcov Vianočné sviatky sú predo dvermi a možno aj vy práve riešite každoročnú dilemu. Čo darovať pod stromček? Mnoho ľudí odkladá nákup darčekov na poslednú chvíľu, avšak tesne pred vianocami sú obchody preplnené a v strese nákupného ošiaľu...